Kouluruokakilpailu siirtyy vuoteen 2023

21.01.2022

Epävarmana jatkuvan pandemiatilanteen vuoksi olemme päättäneet siirtää Kouluruokakilpailun vuodella eteenpäin. Näin pystymme osaltamme varmistamaan, että kilpailu voidaan toteuttaa onnistuneesti ja turvallisesti koko Suomen laajuisena.

Siirtäminen ei suinkaan tarkoita, että olisi pakko lepäillä laakereillaan, vaan kaikki aika kannattaa käyttää hyödyksi entistä paremman kouluruoan kehittämiseksi. Siispä tutustu aiempien vuosien Kouluruokakilpailujen reseptisatoon, haasta itseäsi ja kokeile jotain uutta. Nähdään taas vuoden päästä!

Tilaa uutiskirje

Tilaa Kouluruokakilpailun uutiskirje, niin saat ensimmäisenä tietoosi kilpailun uusimmat käänteet, muistutuksen kisan aikatauluista ja paljastuksia kulissin takaisista tapahtumista.

Yhteistyössä